פורטל חיפה.נט > מלידה לבגרות : עירוני ב'


ישיבת "פרחי אהרון" - תיכון שש שנתי עירוני ב'


ישיבת "פרחי אהרון" הינה הישיבה היחידה באזור אשר משתמר בה ההווי הוותיק והערכי של ישיבות בני עקיבא. מטרות הישיבה: לגדל בני תורה המעורים בחברה מתוך הכשרה תורנית  ומדעית גבוהה. 

 

לימודי הקודש: ייחודה של הישיבה בא לידי ביטוי באווירה הישיבתית המיוחדת שבה, בתגבור לימודי הקודש, בלמודי עיון, בקיאות, לימוד אמונה וטיפוח המידות.

מדעים: לימודי התיכון בישיבה מתקיימים ברמה גבוהה, בהנחיית מורים ותיקים ומנוסים, תוך עידוד התלמידים להגיע לרמות בגרות מרביות בכל התחומים. מגמות הבחירה הן ברמה של 5 יח"ל במקצועות פיסיקה, כימיה, ביולוגיה, מחשבים ולימודי ארץ ישראל.  השנה חנכנו בישיבה מעבדת כימיה פיזיקה מן המשוכללות בארץ.

 

פעילות חברתית: דגש חזק מאוד ניתן לחיי החברה בישיבה, מתוך הדגשת אווירת יראת שמים ותרומה לעם ישראל. במסגרת הישיבה מתקיימות שבתות ישיבה, סמינריונים, תפילות בימים נוראים ומועדי ישראל, ערבי כיתה, פורים וכו.

בוגרים בוגרי הישיבה לדורותיה מעורים בחיי החברה הציבוריות הישראלית- בתורה, חינוך, מדע,  בטחון וישוב הארץ.

מנהל בית ספר: הרב משה אלמלם. מנהל חטיבת ביניים: הרב שרגא שינובר.


הכיוון החינוכי של הישיבה

א.
הישיבה תראה לנגד עיניה את כלל תלמידיה ברבות הימים כתלמידי חכמים יראי שמים העושים תורתם קבע ונהנים מיגיע כפיהם, ויחידים "העוסקים רק בתורה והקב"ה ממציא להם פרנסתם" (שו"ע קנו, ביאור הלכה)

ב. הישיבה תחנך ככלל את תלמידיה לתורה עם דרך ארץ, ברם, תחנך גם למציאות של "יחידים" שיכולים לעלות במדרגה הנזכרת לעיל.

ג. הישיבה תחנך את תלמידיה לראות בכל תלם שאדם חורש בא"י, כל בית שהוא בונה בהן, כל מפעל שהוא מקים בה כתרומתו לישוב א"י ולראות בכל נדבך המוסיף לחיזוק המדינה חיזוק ל"יסוד כסא ה´ בעולם".

ד. הישיבה מכירה כעובדה, כי לא ניתן להכשיר בן תורה כפי שהוזכר קודם בפרק הזמן בה לומד התלמיד בין כתליה (6 שנים). לכן החינוך בישיבה יהווה רק את השלב הראשון במסלול לקראת המטרה.

ה. הישיבה תחנך את תלמידיה על ברכי התורה והחכמה ע"פ משנתם של גדולי ישראל בכל הדורות.

ו. הישיבה תחנך את תלמידיה לראות בתורה ובמצוותיה לא רק פולחן של היחיד אלא ערך נעלה, המקיף יותר מאשר אמונה של היחיד וקשר שלו עם בורא עולם, אלא תחנך לראות גם את המימד של כלל האומה, מקומה של הלאומיות באמונה, ערכה של המדינה באמונה, וערכה של ישיבת א"י כמקום הטבעי של עמ"י להגשמת יעודו העולמי.

ז. החינוך בישיבה יכלול לימודי קודש ולימודי החכמות. לימוד החכמות יהווה סולם לעלות בו ללימוד התורה, "כפי שיחסר לאדם ידיעות משאר החכמות, לעומת זה יחסר לו מאה ידות בחכמת התורה". לימוד החכמות יהווה גם מכשיר וכלי עזר ללימוד והבנת מקצועות התורה.

ח. הישיבה תשתדל לפתח את כישוריו של כל תלמיד לפי נטיותיו ולכוונו למגמות הלימוד אשר בהם יפותחו כישוריו בצורה הטובה ביותר (בקיאות, משנה, תנ"ך).

ט. מקצועות התורה שילמדו בישיבה יהיו: תורה, נ"ך, משנה, תלמוד, הלכה, מחשבת ישראל, לשון עברית.

י. מקצועות לימודי החכמות יכללו מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, שפה זרה, הסטוריה, פיתוח מיומנויות, הבעה בכתב ובע"פ, פיתוח חשיבה עצמית, תרבות דיבור, יצירתיות, חינוך גופני.

יא. שיטות הלימוד בישיבה יהיו: שיעורים פרונטליים, לימוד עצמי, לימוד בחברותות, סיורים וטיולים לימודיים, אמצעים חזותיים וקוליים.

יב. בנוסף להקניית הידע, הישיבה תחנך את תלמידיה ותדאג לבנין עולמם הרוחני כך שמידותיהם, דעותיהם ומעשיהם יהיו הולמים תלמידי חכמים ובני תורה. שיהיו ניכרים בדיבורם, בהילוכם, במלבושיהם, במשאם ומתנם, במאכל ובמשתה.

יג. הישיבה תחנך ליראת שמים, יושר, ענוה, אמונות ודעות.

יד. הישיבה תחנך את תלמידיה לנתינה לפרט ולכלל.

טו. הישיבה תחזק את תלמידיה להתמודדות עם בעיות החברה המודרנית, כמו כן היא תכשיר את תלמידיה להתמודדות עם רחוקים ותדריך את תלמידיה כיצד לקרב אנשים אלו מתוך אהבת ישראל ומתוך עמידה על עקרונות.

טז. הישיבה תחנך את תלמידיה לשמור על צניעות וטהרה על הקדושה היחודית של עמ"י מדורי דורות ולהאבק נגד המתירנות.

 

ישיבת פרחי אהרון
רח' יוסף שטרן 9 קריית שמואל, חיפה
טלפונים: 04-8755472, פקס 04-8755470.
קווים המגיעים לבית הספר: 59 מחיפה, 11 מהקריות.
דואר אלקטרוניhe-ironi2-hfa-m@kishurim.k12.i
® כל הזכויות שמורות לפורטל חיפה.נט - פותח במק"מ חיפה.
site stats