פורטל חיפה.נט > מת"י חיפה : Skip Navigation Linksגן הילד

 ''גן הילד" - מרכז העשרה רב תחומי

גן הילד תמונות 015.JPG

"גן הילד", הממוקם בגן האם, לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים הפועל בשיתוף עמותה ציבורית,  משרד החינוך ועירית חיפה. "גן הילד" הוא מרכז העשרה רב תחומי השם דגש על פיתוח וחיזוק מסוגלות אישית של התלמיד ופיתוח כישורים חברתיים.

גן הילד תמונות 015.JPG

​בשעות הבוקר מגיעים תלמידים במסגרת הגן ובית הספר ליום פעילות עם הגננת/מחנכת והסייעת. צוות מקצועי מחכה בגן הילד ומנחה פעילות חברתית חוויתית בקבוצה בתחומי המוסיקה, תנועה, אמנות, ביבליותרפיה, בעלי חיים וטבע.

גן הילד תמונות 015.JPG

​ייחודה של המסגרת החינוכית:המיקום: המיקום והמבנה של "גן הילד" מאפשרים שימוש באתרי עבודה ייחודיים במסגרת תכניות העבודה. "גן הילד" ממוקם בתוך פארק "גן האם" במרכז הכרמל בחיפה, סמוך לגן החיות העירוני ולשמורת הטבע בנחל לוטם. כמו כן קיימת  פינת חי טיפולית  בחצר הגן.
גן הילד תמונות 015.JPG​צוות: הצוות המקצועי של הגן מורכב מתרפיסטים ומורים מומחים בתחומי המוזיקה, תנועה, אמנות, פינת חי, ביבליותרפיה והטבע. הצוות מפתח תוכניות עבודה המבוססות על שילוב בין מספר תחומים והבנה מעמיקה של תיאוריות חינוכיות במתכונת של עבודת צוות.4.2010 גן הילד 100.jpg
​הגישה החינוכית: נקודת המוצא היא רמתו האישית של היחיד הפועל בתוך הקבוצה. הילדים פועלים ברמה התואמת את כישוריהם ויכולתם תוך עידוד להתקדמות ושיפור כאשר הדגש הוא על למידה חוויתית.גן הילד תמונות 015.JPG​מוטיבים מרכזיים העומדים בבסיס תכניות הלימוד הם: הקשבה, תקשורת אישית ובינאישית, אחריות, סינגור עצמי, דחיית סיפוקים, סובלנות, כבוד הדדי, חיזוק תחושת מסוגלות, קבלה  ושמירה על חוקי החברה. אמצעים: נושא מרכזי אשר משלב בדרכי העבודה  ארבעה תחומים: התחום המוטורי,  הקוגנטיבי, הרגשי והחברתי.
® כל הזכויות שמורות לפורטל חיפה.נט - פותח במק"מ חיפה.
site stats